
A koronavírus kapcsán kialakult helyzetre való tekintettel az Apokrif irodalmi folyóirat és kiadónk, a Palimpszeszt Kulturális Alapítvány úgy döntött, hogy folyóiratunk a napokban megjelenő, idei első számának kinyomtatását elhalasztja, megjelenését azonban nem.
Döntésünk értelmében az Apokrif 2020/1. számát minden olvasónk számára ingyenesen elérhetővé tesszük online. Ezzel is csatlakozni kívánunk mindazon kulturális szereplőkhöz és platformokhoz, akik és amelyek, közösséget vállalva az otthon tartózkodókkal, az utóbbi napokban nyilvánosan elérhetővé tették tartalmaikat, hozzájárulva ahhoz, hogy a kulturális élet minél inkább hasonlítson eddigi önmagára, egyben kellemes elfoglaltságot is kínálva a kultúrát jelenleg csak otthonukból elérni tudó, potenciális olvasóinknak és mindazoknak, akik munkájuk miatt továbbra is elhagyni kényszerülnek lakóhelyüket.
Eddigi és jövőbeli szerzőinknek egyszersmind ezúton üzenjük, hogy az Apokrif szerkesztősége (korlátozott lehetőségeihez mérten, betartva az egymás biztonságát szem előtt tartó, fontos egészségügyi előírásokat) a karantén idején otthonról dolgozva továbbra is üzemel. Szerkesztőségünk továbbra is elérhető az apokriflap@gmail.com címen, egyben volt és jövőbeli szerzőink írásait is ide várjuk.
Kívánjuk mindenkinek, hogy biztonságban, egészségesen, egyben mások egészségét is óvva vészeljük át ezt a nehéz időszakot, s ahogy mindenki más, úgy mi is megteszünk mindent, ami tőlünk telik, a helyzet elviselhetőségéért, illetve hogy mielőbb újra ott lehessen minden példányunk nyomtatott formában is olvasóink kezében és könyvespolcain.
Az Apokrif szerkesztősége,
2020. március 20.
Az Apokrif idei első száma az alábbi linken érhető el: https://issuu.com/home/published/47_tavasz_archiv
Tartalom:
Szépirodalom
Mizsur Dániel: A hajszobrász; Boldog exklávé; Körtúra (versek)
Sajó László: Ballada a könyvtáros kisasszonyról; Rómeó és Júlia; Philemon és Baucis (versek)
Kőhegyi András: Az idegen (novella)
Taródi Luca: Nyaraló; Egy tál leves (versek)
Stolcz Ádám: Transz; Hátsó gondolat (versek)
Szalay Álmos: Kék Hotel (regényrészlet)
Györe Balázs: röltex(t); adrienne-ősz (versek)
Nagy Márta Júlia: Lakótelepi bacchanália (vers)
Látószög
veress dani: Tájképzetek – Interjú Kopacz Kund képzőművésszel
Mizsur Dániel: Vershatározó: Nagy Márta Júlia verseiről
Látótávolság
Taródi Luca: Vidám bestiárium a várakozás lehetőségeiről (Halmi Tibor: Utolsó csatlakozás)
Makkai T. Csilla: Tintából és deszkából épített vár (Seres Lili Hanna: Várunk)
Navarrai Mészáros Márton: Csonka állatmese (Fehér Boldizsár: Vak majom)
Kondor Tamás: „Mélyvízbe nem mehetünk” (Gáspár-Singer Anna: Valami kék)
Friss számunk képanyagát Kopacz Kund munkáiból válogattuk.
*
Hasonló gesztussal élve testvérlapunk, a Prae pedig Sorozatesztétikák című, legújabb számát teszi elérhetővé a koronavírus-járvány lecsengéséig. Részletek a Prae.hu felületén olvashatók.